Pomot - Nowoczesne rolnictwo

30 Paź

Przewaga iniekcji nad innymi metodami aplikacji nawozu…

 

Cultan to odmiana nawożenia, która zyskuje coraz większą popularność. U nas ta metoda jest jeszcze rzadko stosowana a szkoda, ponieważ kontrolowane nawożenie amoniakiem odbywa się bezpośrednio przy korzeniu rośliny. Termin Cultan pochodzi z języka angielskiego i jest oparty na pierwszych literach terminu oznaczającego długoterminowe żywienie amonowe  z kontrolowanym pobieraniem. Cultan jest idealny do płynnego nawozu ASL, który można wytwarzać z pofermentu poprzez odparowanie próżniowe. Pozwala to na wykorzystanie składników odżywczych i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca podczas przechowywania. Interesującym aspektem nawozu ASL jest to, że jest uzyskiwany  z gnojowicy, zatem z substancji, której rolnicy mają pod dostatkiem a czasami  nawet w nadmiarze co bywa niemałym problemem.  Organiczny obornik staje się zatem uznanym nawozem. Ze względu na niską wartość pH istnieje bardzo duże ryzyko korozji podczas nawożenia liści. W takim przypadku iniekcyjna metoda Cultan  jest właściwym  rozwiązaniem, ponieważ jest bardzo wydajna  a przede wszystkim łagodna dla roślin. W przeciwieństwie do tradycyjnego nawożenia rośliny nawozi się azotem raz na jeden okres wegetacji amonem   (NH4 +). Płynny nawóz jest wprowadzany do gleby w określonych miejscach przy użyciu specjalnej techniki, tak zwanych upłynniaczy. Każdy kto choćby raz spróbował tej metody nawożenia, pozostał przy niej do dziś. Plony są zdecydowanie większe, a koszt tego nawożenia jest rozsądnie przystępny. Kolejną zaletą tej metody nawożenia jest akceptacja społeczna ponieważ uciążliwość zapachów, której doświadczył każdy z nas jest znacznie niższa niż miało to miejsce do tej pory. Zdajemy sobie sprawę, że za chwilę będziemy zobligowani do efektywnego wykorzystania nawozu zatem ta metoda nawożenia zyska zdecydowanie większe zainteresowanie na co już dziś nasza firma jest przygotowana. Ze względu na koszty początkowe jakie należy ponieść na zakup maszyny do stosowania metody Cultan, ten rodzaj nawożenia najczęściej jest stosowany przez  grupy producentów lub firmy usługowe.

W chwili obecnej trwają prace nad wykonaniem własnych komponentów, które znacznie obniżą cenę produktu finalnego. Konkretną ofertę przedłożymy już wkrótce dlatego prosimy obserwować naszą stronę internetową jak również media społecznościowe.

 

22 Wrz

Zawody wędkarskie o PUCHAR PREZESA POMOT CHOJNA

 

W sobotę 19 września w Mieszkowicach na łowisku Pana Waldemara Butoki zostały zorganizowane zawody wędkarskie o PUCHAR PREZESA POMOT CHOJNA. W zawodach uczestniczyło ponad czterdziestu pracowników. Takie zawody to doskonała okazja do integracji pracowników oraz oderwania się od codziennych obowiązków.

Więcej szczegółów na naszym profilu FB.

08 Wrz

WSPIERAMY NAJLEPSZYCH

 

Każda pasja to ciężka praca, pełna wyrzeczeń, nieprzewidzianych sytuacji wymagających natychmiastowej reakcji oraz umiejętności planowania. Pasja to także czasami trudna trasa do przebycia…właśnie w takich chwilach ważne jest wsparcie.

My to rozumiemy najlepiej…

10 Sie

INIEKTOR do nawozów płynnych RSM CUMA FK 15m

ZALETY: Przy wszystkich rodzajach nawożenia (rozsiewanie i oprysk), technologia wtrysku nie spala rośliny z powodu nierównomiernego nawożenia. Jakość i jednolitość aplikacji jest niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, ziemia, nadmierna wilgotność). Możliwość wykorzystania taniego nawozu dzięki bardzo precyzyjnemu komputerowemu systemowi sterowania dla aplikacji od 100 do 2000 l/ha.

13 Lip

Odwołanie wystawy AGRO SHOW

Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych poinformował podjął decyzję o odwołaniu wystawy AGRO SHOW 2020, która miała odbyć się w terminie 17-20 września w Bednarach, gm. Pobiedziska. Decyzja taka została podjęta ze względu na dbałość o zdrowie Wystawców i Zwiedzających w dobie pandemii COVID 19.

15 Maj

PIERWSZE URUCHOMIENIE jest prostsze niż myślisz…

 

PIERWSZE URUCHOMIENIE  jest prostsze niż myślisz…

Nie mamy wątpliwości, że pierwsze uruchomienie zakupionej maszyny jest bardzo istotne do jej prawidłowego działania. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy… PIERWSZE URUCHOMIENIE  z naszym serwisem. Kup nasz rozsiewacz a my przyjedziemy do Ciebie na DARMOWE uruchomienie maszyny.

 

17 Mar

WIOSENNA PROMOCJA

 

 

Wiosna zbliża się wielkimi krokami…my też poczuliśmy już pierwsze oznaki wiosny i mamy dla naszych Klientów WIOSENNĄ PROMOCJĘ. Wiemy jak cenicie sobie pracę z naszymi rozsiewaczami. Nasza promocja sprawi, że praca będzie jeszcze przyjemniejsza. Do każdego zakupionego rozsiewacza UPR 10 lub UPR 12,5 dorzucamy  plandekę rolowaną i elementy wysiewające ze stali nierdzewnej GRATIS!!!. Sprawdź szczegóły u autoryzowanych partnerów handlowych.

Promocja obowiązuje tylko przy zakupie rozsiewaczy UPR 10 oraz UPR 12,5. Czas trwania promocji do 31.05.2020r. W ramach promocji możesz ZYSKAĆ aż 5300 zł (taka jest wartość dodatków, które oferujemy w ramach promocji)