POMOT w portowej rodzinie!

Pogoń Szczecin wzmacnia swoje szeregi firmą P.U.P. ,,POMOT”, która jako partner srebrny dołącza do idei Biznesowej Dumy Pomorza. To dla nas bardzo dobra informacja. Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się na wspólną przyszłość!  

POMOT to marka z kilkudziesięcioletnią historią i renomą, która daleko wykracza poza granice naszego kraju. Przez ten czas na pierwszym miejscu zawsze stał wszechstronny rozwój – zarówno firmy, jak i pracowników, którzy tworzą wartości przedsiębiorstwa.

Nasz Partner zajmuje się produkcją najwyższej jakości maszyn rolniczych. Sprzęt naszego kooperanta dostarcza użytkownikom rozwiązania, dzięki którym mogą ulepszać swoje gospodarstwa, ale i usprawniać pracę. Najlepszym dowodem na solidność oferty jest fakt, że z marką współpracują kolejne pokolenia rolników. Wszakże synonimem jakości zawsze jest zadowolony klient!

Siłą marki jest doświadczenie i profesjonalizm, a także skrupulatność na każdym etapie realizacji zadań zleconych przez klienta. POMOT łączy pokolenia, ponieważ priorytetem jest zawsze jedna kwestia – dobrze wykonana praca!

 

Prezesem firmy jest Leszek Siatka. Z okazji zawarcia porozumienia zapraszamy do lektury naszej rozmowy. 

Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin? Osobiście kibicuję już od 1977 roku, czyli od momentu, kiedy rozpocząłem studia na Politechnice Szczecińskiej, na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu w Szczecinie. Z uczelni miałem blisko na stadion. W tym czasie grałem w piłkę ręczną i często spotykaliśmy się z kolegami po treningach właśnie na stadionie Pogoni. Tak właśnie rozpoczęła się moja historia z kibicowaniem. Sercem jestem z klubem przez cały czas i nic przez te lata tego nie zmieniło.

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?
W tym roku spotkał mnie niezwykły zaszczyt, ponieważ wybrano mnie na prezesa lokalnego klubu piłkarskiego MKS Odra Chojna. Jestem mieszkańcem Chojny, prowadzę też dwie firmy w tym mieście, czyli P.U.P. ,,POMOT”  oraz W.P.U.H ,,PROGRES”. Dlatego uważam, że powinno wspierać się lokalne drużyny. Nasze firmy wspierają też inne dyscypliny sportu, w tym także Klub Szachowy Wieża Pęgów, który w roku bieżącym został drużynowym mistrzem Polski. Wychodzimy z założenia, że to właśnie sport idealnie kształtuje charakter młodego człowieka. Sport uczy walki ze swoimi słabościami, umiejętności podniesienia się po poniesionej porażce, wyciągania wniosków na przyszłość i powrotu do walki – bez względu na przeciwności losu. Te cenne wskazówki każdy z tych młodych ludzi wykorzysta w swoim osobistym, jak i zawodowym życiu. Jestem pewny, że ta cenna lekcja zostanie z nimi na zawsze. 

Jak i gdzie można skorzystać z Państwa usług? 
Jak już wspomniałem wcześniej, jestem prezesem dwóch lokalnych firm w Chojnie. Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe PROGRES Sp. z o.o. to firma, która zajmuje się transportem oraz spedycją zarówno krajową, jak i międzynarodową. Oprócz tego mamy warsztat samochodowy, w  którym naprawiamy pojazdy ciężarowe i osobowe. Wielu naszych klientów to sąsiedzi z przygranicznych miejscowości, m.in. Schwedt/Oder. Posiadamy stację kontroli pojazdów i stację paliw.

Druga firma to P.U.P. ,,POMOT”, która od ponad 70 lat specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości maszyn dla rolnictwa. Nasze maszyny sprzedajemy przez sieć dealerską – zarówno w kraju, jak i za granicą. Łatwo można wyszukać naszego przedstawiciela w swojej okolicy. Bierzemy też udział w największych wystawach rolniczych, gdzie chętnie spotykamy się z naszymi klientami. Zachęcamy do kontaktu i współpracy. Na maszynach rolniczych znamy się jak nikt inny! 

Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?
Od ponad siedmiu dekad nasza firma rozwija swoją działalność, będąc czołowym producentem maszyn rolniczych. Pewnie was zaskoczymy, ale my dopiero nabieramy ,,wiatru w żagle”. Wszystko co udało nam się osiągnąć do tej pory, osiągnęliśmy ciężką pracą całego zespołu. Otaczam się ludźmi, na których zawsze mogę liczyć. Każdy z moich pracowników wnosi coś do firmy, wymieniamy się doświadczeniami, wspólnie omawiamy pomysły, a efekty sami państwo widzicie na co dzień. Ostatnie lata pokazały, że klienci stali się bardziej zdecydowani, są gotowi inwestować w swoje gospodarstwa i tym samym kupować większe maszyny. Nasza firma przestawiła się na ich produkcję, a nawet poszerzyła swoją ofertę o nowe maszyny, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Nasze maszyny trafiają na rynek eksportowy, dlatego zrobienie homologacji europejskiej odblokowało nam wiele kierunków, na których chcemy się skoncentrować. 

Poza produkcją maszyn rolniczych, mamy w swojej ofercie także inne produkty m.in. zabudowy komunalne. To właśnie przy ich produkcji stosujemy zasadę, że każda zabudowa jest indywidualnym projektem.  Każdy z naszych klientów ma inne wytyczne, więc nie jest to produkcja seryjna. Jesteśmy otwarci na pomysły klientów i ich cenne wskazówki, więc każda maszyna jest dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. 90% eksportu zabudów jest kierowana do Niemiec i Danii. W swojej ofercie mamy aż 74 typy wozów asenizacyjnych o pojemności od 2500 litrów do 30000 litrów, które posiadają bogatą ofertę dodatkowego wyposażenia. 

Mamy świadomość, że dzisiejsze gospodarstwa rolne prowadzone są przez młode osoby, które przejęły gospodarstwa z pokolenia na pokolenie. To właśnie młodzi rolnicy motywują nas do nieustannej pracy nad poszerzaniem oferty. Stąd nasza współpraca z firmą BETEC ze Słowenii, która w swojej ofercie ma agregaty doglebowe, idealnie dopasowane do konstrukcji naszych wozów. W naszej ofercie znajdą też Państwo uniwersalne rozsiewacze o różnych napędach (mechaniczne, hydrauliczne) oraz z multiplikatorem. 

 

Kategorie: Aktualności